село Доброшане

Сподели со своите пријатели

Две лица, од кои едно потешко, биле повредени во сообраќајка што вчера се случила на магистралниот пат Куманово – Свети Николе. Loading… – На 27.10.2022 во 01.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Свети Николе, кај селото Доброшане, мопед со кумановски регистарски ознаки, управуванПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна тампонирање во кумановското село Доброшане соопштија надлежните од одделението за комунални дејности од општина Куманово. Loading… Тампонирањето е дел од годишната програма за санација на улици во општината.     – Ќе се тампонираат неколку улици во ова населено место. На овие улици претходно беше поставена фекална канализација. ПорадиПрочитај повеќе