Сашо Петрушевски

Сподели со своите пријатели

Деновиве се поставуваат новогодишните украси на градскиот плоштад во Куманово, а новитет годинава е што ќе биде украсен и малиот плоштад „Маршал Тито“. Loading…     Како што информираше директорот на Јавното претпријатие „Куманово паркинг“ Сашо Петрушевски, кое е задолжено за украсувањето, деновиве се поставуваат украсите кои беа набавени минататаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Директорот на Јавното претпријатие „Куманово паркинг“ Сашо Петрушевски денеска на седница на Советот на Општина Куманово истакна дека веќе два месеци полицијата не соработува со пајак службата. Loading… Како што вели во прите осум месеци динамината на работа била добра, но последните два месеци нема никаков контакт со надлежните одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куманово остана без новото пајак возило откако полицијата вчера го исклучила до сообраќај, информираше денеска на прес конференција директорот на ЈП „Куманово паркинг“, Сашо Петрушевски. Loading… На прес конференцијата директорот ги демантираше изнесените невистини во дел од порталите во врска со пајак возилото, а воедно потенцира дека јавното претпријатие еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Општина Куманово ќе инвестира десет милиони денари за топлински пумпи и фотоволатаци за комплексот базени, соопштија денеска од ЈП „Куманово Паркинг“ кои менаџираат со базените. Loading… – Советот и градоначалникот донесоа одлука за распишување тендер за избор на компании за поставување топлински пумпи во вредност од пет милиони. Вториот тендерПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тениските терени во Куманово почнаа да функционираат, соопштоја денеска надлежните од јавното претпријатие „Куманово-Паркинг“ кое менаџира со комплексот базени и тениските терени. Loading… Од претпријатието, нагласуваат дека од 1 април, годинава ќе ги утврдат термините кои ќе ги користат и клубовите и рекреативците. – Од пред една недела пуштени сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По две години централното градско подрачје на Куманово ќе се украсува во пресрет на новогодишните празници. За оваа намена ќе се одвојат 3 милиони денари. Loading… Но, овој пат општината ќе се украсува со сопствени новогодишни украси, кои согласно плановите ќе можат да се  користат и наредните години. За овааПрочитај повеќе