Салман бин Абдулазиз Ал Сауд

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ги посети Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати. Loading… По тој повод ќе им донесе и подароци на домаќините, пишува ТАСС. За ова новинарите ги информираше помошникот на шефот на руската држава Јуриј Ушаков, одговарајќи на прашањето на ТАСС. „Да, подароците, се разбира, подароцитеПрочитај повеќе