Садир Жапаров

Сподели со своите пријатели

Киргистан е една од земјите што прими најмногу Руси кои не сакаат да се борат во Украина од почетокот на мобилизацијата што ја најави Владимир Путин. Loading… Таа е една од најинтересните земји во Централна Азија – позната е по тоа што е единствената демократска земја во тој дел одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претставници на Киргистан и Таџикистан денеска разговараа и се договорија да ги прекинат конфликтите на заедничката граница додека траат преговорите меѓу двете страни, соопштија киргистанските власти, а пренесе ТАС С. Loading… Договорено е за време на прекинот на огнот, кој започнува денеска во 10 часот по локално време, претставниците наПрочитај повеќе