Ровно

Сподели со своите пријатели

Во текот на ноќта руската армија изврши напад со дрон врз енергетски објект во реонот на украинскиот град Ровно, соопшти украинскиот електродистрибутер „Укренерго“. Loading… Во некои области, приватните и индустриските потрошувачи се исклучени, се вели во соопштението објавено на Телеграм, пренесува Укринформ. Во моментов се обновува снабдувањето со електрична енергија,Прочитај повеќе