Родриго Дутерте

Сподели со своите пријатели

По наредба на филипинскиот претседател Родриго Дутерте, на Филипините уништени се над 20 запленети луксузни автомобили, во рамките на стратегијата против криминалот и корупцијата. Меѓу уништените автомобили се Поршеа, Јагуари, Мерцедеси и Корвети, додека на други локации уништени се уште 10 автомобили. Како наведува Ројтерс, ова е дел од стратегијатаПрочитај повеќе