Роберт Кенеди

Сподели со своите пријатели

Украина загуби околу 350 илјади војници, изјави за Фокс њуз кандидатот на Демократската партија за претседател на САД, Роберт Кенеди Џуниор, братучед на 35-от американски претседател Џон Кенеди и додаде дека за тоа не се разговара. Loading… Тој ги обвини американската и украинската влада за криењето на вистинскиот број наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Роберт Кенеди Јуниор, внук на убиениот американски претседател Џон Ф. Кенеди, офоцијално ја објави својата кандидатура за претседател на САД 2024 година, пренесува Анадолија. Loading… „Денес дојдов овде да ја објавам мојата кандидатура за претседател на Соединетите Американски Држави“, рече Кенеди на почетокот на кампањата во Бостон. На 6 април,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Роберт Кенеди Џуниор поднесе изборни документи за да се кандидира за претседател на САД во 2024 година како претставник на демократите. Loading… 69-годишникот е син на убиениот сенатор Роберт Кенеди и внук на претседателот Џон Ф. Официјален претставник на кампањата на Кенеди, адвокатот за заштита на животната средина Џон Саливан,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Роберт Ф. Кенеди, син на починатиот сенатор Роберт Кенеди и роднина на убиениот американски претседател Џон Ф. Кенеди, потврди дека размислува да се кандидира на претседателските избори во 2024 година и да го предизвика актуелниот американски претседател Џозеф Бајден за номинација кај демократите. Loading… „Да, размислувам за тоа. Најголемата пречкаПрочитај повеќе