Ричард Шарп

Сподели со своите пријатели

Директорот на Би-Би-Си, Ричард Шарп, поднесе оставка откако беше објавено дека го прекршил кодот за јавни именувања. Loading… Неговата оставка доаѓа во време на скандалот околу наводната вмешаност на поранешниот британски премиер Борис Џонсон во неговото назначување за директор на Би-Би-Си, објави телевизијата. Во изјавата објавена пред објавувањето на извештајот,Прочитај повеќе