рецесија

Сподели со своите пријатели

Русија влезе во рецесија бидејќи БДП во земјата падна за четири отсто во третиот квартал, пренесе АФП. Loading… Руската економија влезе во рецесија, бидејќи бруто-домашното производство падна за четири отсто во третиот квартал, според првите проценки објавени во средата од националната статистичка агенција Росстат, пренесува АФП. Да потсетиме, ова еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Економиите на Велика Британија и еврозоната најверојатно ќе паднат во рецесија следната година, но САД би можеле едвај да избегаат благодарение на отпорниот пазар на трудот, објави инвестициската банка Морган Стенли. Loading… Очекуваното повторно отворање на Кина по речиси три години задржување на Ковид 19 треба да резултира со закрепнувањеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русија оди кон најголемата рецесија од распадот на Советскиот Сојуз, прогнозира денеска британската влада, наведувајќи го фактот дека повеќе од 358 милијарди долари руски пари се замрзнати поради меѓународните санкции во последните недели. Loading… „Раскошниот начин на живот на внатрешниот круг на Кремљ ќе продолжи да биде цел, бидејќи британскитеПрочитај повеќе