пиво

Сподели со своите пријатели

Пивото го уништува имунитетот и го зголемува ризикот од дијабетес, па дури и од рак, велат експертите. Loading… Ако често пиете пиво, веројатно ви се допаѓа вкусот, а „симптомите“ после тоа не се проблематични. Но, дали знаевте дека пивото има штетно влијание врз цревата што можеби нема да го забележитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пиварниците во Германија најавуваат поскапување на пивото поради поскапувањето на енергијата и суровините. Loading… „Пиварниците се пред драматичен развој. Гледаме невидени зголемувања на цените на суровините, енергијата и логистиката“, изјави за Ројтерс Холгер Ајхеле, директор на Здружението на германски пиварници.   Унгарија: Повеќе луѓе загинаа во судар меѓу комбе иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бидејќи навивачите од целиот свет на Светското првенство пијат многу пиво, Русија е соочено со недостаток на овој пијалак, па на помош доаѓа произведувач од Австрија. Пиварата „Егер“ од Унтерадлберг во понеделник ги упатила првите 20 шлепери полни со пиво кон Русија.   Loading…   – Испорачуваме 840.000 лименки илиПрочитај повеќе