Персивал Мабаса

Сподели со своите пријатели

Полицијата на Филипините го обвини шефот на затворската служба во земјата дека наредил убиство на познат новинар. Loading… Персивал Мабаса (63) беше убиен на 3 октомври додека возел кон своето радио студио во предградието на главниот град Манила. Пред убиството, тој го обвини директорот на Канцеларијата за поправки, Џералд Бантаг,Прочитај повеќе