Оукланд

Сподели со своите пријатели

Остатоците на две деца се пронајдени во куфери купени на аукција во магацин во Оукланд, Нов Зеланд, соопшти денеска локалната полиција. Loading… Се верува дека жртвите се на возраст од пет до десет години. Куферите биле откриени меѓу предметите купени на големо во тој магацин. Истрагата е во тек, аПрочитај повеќе