Осман Кавала

Сподели со своите пријатели

Судот во Истанбул во средата во жалбената постапка ја потврди казната доживотен затвор за турскиот патрон Осман Кавала, обвинет за обид за соборување на власта, јавува официјалната Anadolu Agency. Loading… Истовремено, судиите ја потврдија 18-годишната затворска казна изречена на крајот на април на седуммина негови сообвинети. Кавала, 65-годишен претприемач иПрочитај повеќе