Олександар Сенкевитс

Сподели со своите пријатели

Рано утринава се слушнале експлозии во Харков и Николаев, соопштија градоначалниците на тие украински градови Игор Терехов и Олександар Сенкевитс. Loading… Терехов изјавил дека руските сили нападнале три области на Харков, пренесува Униан. „Погодена е една станбена зграда, според првичните информации нема жртви. Зафатен е и инфраструктурен објект. Таму избувнаПрочитај повеќе