Окланд

Сподели со своите пријатели

Три лица загинаа, а најмалку едно се води како исчезнато откако рекордно количество врнежи го погоди Окланд, најголемиот град во Нов Зеланд, каде беше прогласена вонредна состојба, јави денеска АП. Loading… Премиерот Крис Хипкинс полета во Окленд со воен авион откако беше прогласена вонредна состојба во регионот. „Наш приоритет еПрочитај повеќе