нилски коњи

Сподели со своите пријатели

Најмалку пет лица загинаа во напад на нилски коњ на реката Логоне во северниот дел на Камерун, соопштија локалните власти. Loading… Жртвите пловеле со кануа по реката кога нилскиот коњ го превртел нивниот брод, објави новинската агенција Ксинхуа. Спасувачките тимови пронајдоа пет тела по нападот, изјави за новинарите локалниот водачПрочитај повеќе