Нико Пелеши

Сподели со своите пријатели

Земјотресот од 4,7 степени што синоќа ја потресе Албанија предизвика мали штети, изјави албанскиот министер за одбрана Нико Пелеши. Loading… Тој на Фејсбук напиша дека штетата е евидентирана во областа Клос, пренесува Коха. Епицентарот на земјотресот бил на три километри јужно од Клос, а земјотресот бил почувствуван низ цела Албанија.Прочитај повеќе