Нгујен Фу Тронг

Сподели со своите пријатели

Виетнам и САД денеска предупредија во заедничка изјава против заканата со сила или употреба на сила во Јужното Кинеско Море, во пораката јасно упатена до Пекинг и усвоена за време на посетата на американскиот претседател Џозеф Бајден на Ханој. Loading… САД, исто така, ветија дека ќе го поддржат Виетнам воПрочитај повеќе