Мотижин

Сподели со своите пријатели

Градоначалничката на Мотижин, кој се наоѓа на 50 километри од Киев, била убиена во класична егзекуција, заедно со нејзиниот сопруг и синот, изјави за Асошиетед прес жителка на Мотижин. Loading…   Во Мариупол убиен режисер на документарци од Литванија   Според Асошиетед прес, Олха Сукенко и нејзиното семејство, според сведочењето,Прочитај повеќе