Мохамед Мустафа

Сподели со своите пријатели

Откако палестинскиот претседател му ја додели задачата да формира нова влада, Белата куќа го поздрави именувањето на новиот палестински премиер Мохамед Мустафа и го повика да формира влада која ќе работи на спроведување „длабоки и кредибилни реформи“. Loading… Портпаролката на Советот за национална безбедност на САД, Адриен Вотсон, во изјаватаПрочитај повеќе