Меирав Елион Шахар

Сподели со своите пријатели

Израел остро ги критикуваше обидите на Обединетите нации да ги „изедначат своите акции во Газа“ со она што го направи „терористичката група Хамас“, инсистирајќи на тоа дека меѓународното право „не е пакт за самоубиство“, објави денеска „Тајмс оф Израел“. Loading… „Доколку државата не може да се одбрани или биде критикуванаПрочитај повеќе