Мајкл О’Лири

white and blue plane

Сподели со своите пријатели

Критиките на францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер за безбедноста на авионите на „Боинг“ предизвикаа остра реакција на извршниот директор на „Рајанер“, Мајкл О’Лири, кој вчера го нарече „глупав политичар“ и ги опиша неговите коментари како „глупави и непромислени“. Loading… Во интервју за Политико на маргините на самитот наПрочитај повеќе