Лос Анџелес

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Лос Анџелес во средата наутро. Loading… Жителите рекоа дека ги разбудиле потресите, а некои го опишуваат како да „ги поминал воз“. Земјотресот е регистриран околу 2 часот по полноќ во средата, а потоа следел уште еден земјотрес со јачинаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Масовно пукање се случи вчера во танцов клуб во Монтереј Парк, мал град во близина на Лос Анџелес. Loading… Напаѓачот убил 10 и ранил уште 10 лица, а неколку часа подоцна бил пронајден мртов во своето комбе. Шерифот на округот Лос Анџелес Роберт Луна објави дека убиецот е идентификуван какоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мажот кој уби десет луѓе доцна во саботата за време на прославата на кинеската Лунарна Нова Година во сала за танцување во Монтереј парк, град во близина на Лос Анџелес, изврши самоубиство. Loading… Шерифот на округот Лос Анџелес Роберт Луна објави дека убиецот е идентификуван како 72-годишниот Ху Кан Тран,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку две лица загинаа, а илјадници беа повикани да ги напуштат своите домови поради пожар што избувна во вторникот во Калифорнија, во областа на Лос Анџелес, која во моментов е зафатена од висока топлина, јавува агенцијата АФП. Loading… Според првиот извештај на пожарникарите, едно лице е хоспитализирано поради тешки изгореници.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата во езерото Мид во близина на Лас Вегас наоѓа се повеќе човечки останки. Loading… Кога езерото почнало да се повлекува или да се намалува поради сушата, почнало да ги открива своите мрачни тајни. Властите оваа година во пет наврати пронајдоа човечки останки во езерото, од кои три беа пронајдениПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пилот на авиокомпанијата JetBlue по грешка ја известил конролата на летот дека авионот е киднапиран. За да спречат авионот да се доближи до терминалот, десетици припадници на аеродромската полиција го опколиле леталото на аеродромот „Џон Ф. Кенеди“ во Њујорк, кое требало да полета кон Лос Анџелес. На лице место излегле иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Боринг компани“ објави видео во кое „Тесла“ јури низ еден од неговите брзи тунели, на „електрични лизгалки“. На снимката не се откриени многу детали, а едниствениот натпис на снимката гласи „Зелено светло до Малибу“. Во позадина се слуша глас кој одборјува пред авомобилот да даде гас. Како што пишува ДејлиПрочитај повеќе