Ли Јонг Суп

Сподели со своите пријатели

Јужнокорејскиот министер за одбрана Ли Јонг Суп во четвртокот изјави дека Северна Кореја веќе ги завршила неопходните подготовки и дека може да изврши нуклеарна проба во секое време. Loading… Во обраќањето пред Комитетот за одбрана на Националното собрание, Ли истакна дека Сеул исто така работи на зајакнување на мерките заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јужна Кореја денеска ја предупреди Северна Кореја дека употребата на нејзиното нуклеарно оружје ќе доведе до самоуништување, пренесува АП. Loading… Предупредувањето дојде откако Северна Кореја усвои закон со кој ѝ дозволува превентивно да го користи своето нуклеарно оружје. Јужнокорејскиот министер за одбрана Ли Јонг Суп изјави дека законот само ќеПрочитај повеќе