Катанија

Сподели со своите пријатели

Аеродромот во Катанија, вториот по големина град на Сицилија, почна со работа утрово, откако вчера беше затворен поради ерупцијата на вулканот Етна. Loading… Компанијата која управува со аеродромот објави дека аеродромот е повторно отворен во 6 часот утринава и им препорача на патниците да ги проверат своите летови со авиокомпаниите,Прочитај повеќе