Каикура

Сподели со своите пријатели

Во несреќа во Нов Зеланд, пет лица загинаа, а шестмина беа спасени при превртување на мал брод, соопштија властите, наведувајќи дека е можно пловилото да се судрило со кит. Loading… Полицијата соопшти дека рибарски брод долг 8,5 метри се превртел во близина на градот Каикур на Јужниот остров и сеПрочитај повеќе