Јадранско море

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран околу 10 часот во Јадранското Море. Loading… Епицентарот на земјотресот бил на околу 85 километри од Римини во Италија. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри. Луѓето велат дека почувствувале благ потрес.Прочитај повеќе