Игор Кизим

Сподели со своите пријатели

Киев го покани амбасадорот во Белорусија, Игор Кизим, „на консултации“. Loading… Тој беше поканет поради вчерашната средба меѓу белорускиот претседател Александар Лукашенко и вршителот на должноста шеф на Доњецката Народна Република Денис Пушилин, се наведува на веб-страницата на Министерството за надворешни работи на Украина. Украинското Министерство за надворешни работи јаПрочитај повеќе