хороскопски знаци (Page 2)

woman sitting on chair

Сподели со своите пријатели

Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Loading… Лошите односи меѓу снаата и свекрвата се стар и добро познат стереотип, така што стана извор на бројни шеги и смешни анегдоти во нашата култура. Сепак, не сите свекрвиПрочитај повеќе

Portrait Photo of Woman in Yellow T-shirt Doing the Shh Sign While Standing In Front of Blue Background

Сподели со своите пријатели

Секој хороскопски знак има свои предности и слабости, но и многу несигурност. Loading… Секој има некои претпоставки за хороскопските знаци, на пример дека Бикот е тврдоглав, а Лавовите сакаат внимание. Сепак, секој астролошки знак крие многу повеќе од она што може да се види на почетокот, бидејќи сите ние имамеПрочитај повеќе

woman holding sunflower

Сподели со своите пријатели

Пролетта пристигна и сега само чекаме да се смириме за да уживаме во сончевите денови и растечките температури секој ден. Loading… Бидејќи пролетта е возбудлива, целиот свет се буди од хибернација, деновите се подолги, а летото се приближува. Иако сите сме (или барем повеќето) возбудени поради менувањето на годишните времиња,Прочитај повеќе

smiling woman in gray cardigan

Сподели со своите пријатели

Кога се анализираат личностите и преференциите на овие знаци, не е чудно што тие се први на листата на долг и среќен живот. Loading… Геронтолошката истражувачка група составува листа на најдолговечни луѓе од 1955 година, а истражувањата покажале дека луѓето родени во следните три знаци живеат најдолго.     РакПрочитај повеќе

women's black and pink floral top

Сподели со своите пријатели

Месечниот хороскоп за април 2024 година носи среќа на многу знаци, но април и мај ќе бидат најдобри за трите знаци од хороскопот. Loading… Астрологијата вели дека ќе добијат награди за претходните напори. РАК Април 2024 година ветува дека ќе биде месец полн со романса и длабоки врски. Поволната енергијаПрочитај повеќе

woman wearing white dress shirt standing near ember

Сподели со своите пријатели

Сите сме гледале некои филмови со катастрофа – го прикажуваат крајот на светот. А астролозите сега ги споделија своите ставови за тоа како секој знак би се подготвил за овој немил настан. Loading… Елемент на оган: Овен, Лав, Стрелец Огнените знаци во стресни ситуации наоѓаат различни начини за заштеда наПрочитај повеќе

man carrying woman on back

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте слушнале некој да рече дека „со тој и тој знак никогаш не би можеле да бидете во љубовна врска“? Loading… Во истражувањето на „One Pool“, спроведено на 2.000 испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш го следат хороскопот при изборот на партнер, а скоро половина (48 проценти) честоПрочитај повеќе

woman holding pink flower

Сподели со своите пријатели

Кои се знаците на хороскопот што можат да очекуваат среќни денови и интензивни емоции?! Магичната пролет ќе пристигне за овие хороскопски знаци! Loading… Овие три знаци можат да се надеваат на неверојатна енергија и силни емоции, како и на ненадејни деловни пресврти.     Водолија Подгответе се да направите новиПрочитај повеќе

a woman with a scarf around her head

Сподели со своите пријатели

Повеќето од нас во одреден момент од животот почувствувале дека не се познаваме премногу добро. Loading… Се чувствуваме збунето и се сомневаме во нашите интереси и нашите планови за во иднина. Всушност, сосема е нормално да се чувствуваме така и тоа им се случува на сите. Сепак, постојат некои хороскопскиПрочитај повеќе

man in white tank top kissing woman in white tank top

Сподели со своите пријатели

Нема ништо полошо од бакнување на некој кој нема поим што прави. Бакнувањето треба да ве остави без здив и да ве маѓепса толку многу што сакате повеќе. Loading… Ако не знаете кои хороскопски знаци ги имаат најдобрите техники на бакнување – продолжете да читате, овие сигурно нема да веПрочитај повеќе