Хаваи

Сподели со своите пријатели

Хеликоптер се урна во област покриена со лава на Хаваите, а сите шест лица од авионот се безбедно евакуирани, соопштија денеска официјални лица. Loading… Се работи за туристички хеликоптер со пилот и пет патници, изјави претставник на Канцеларијата за јавно информирање во округот Хаваи. Првиот извештај за несреќата пристигна вчераПрочитај повеќе