Хасан Битмез

Сподели со своите пријатели

Опозицискиот пратеник во турскиот парламент Хасан Битмез, член на партијата Фелисити (Саадет), почина денеска во градската болница во Анкара, два дена откако доживеа срцев удар во парламентот откако го заврши говорот во кој ја критикуваше политиката на владата кон Израел, соопшти турскиот министер за здравство Фахретин Коџа. Loading… На снимкатаПрочитај повеќе