Хајтам Ал Гајс

Сподели со своите пријатели

Цените на нафтата се задржаа над 96 долари на меѓународните пазари во петокот, поддржани од знаците за посилна побарувачка на работна сила во Соединетите Американски Држави (САД), што ја намали загриженоста за забавување во Кина. Loading… Цената на барелот на лондонскиот пазар е речиси непроменета во однос на претходниот денПрочитај повеќе