ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Четириесет и деветгодишен српски државјанин баран со телеграма од Секторот за внатрешни работи Куманово вчера бил приведен на Граничниот премин Табановце. Loading… – На 21.03.2023 во 09.30 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода С.Ј.(49) од Република Србија затоа што при извршена проверка во оперативна евиденцијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца млади Косовци биле приведени вчера на граничниот премин Табановце оти приложиле туѓу патни исправи. Loading… – На 15.02.2023 во 02.00 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници ги привеле Д.Е.(18), Б.Л.(22) и М.И.(23), сите од Косово, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека тројцата дале на увид туѓиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Над 51 илјади патници влегле и излегле од ГП Табановце изминатиов викенд, соопштија денеска од МВР. Loading… Според податоците од преминот од 13 до 16. јануари, годинава до пладне низ преминот поминале 51.515 патници. Од нив на преминот влегле 11.707, а излегле 21.701 македонски државјанин. Влез оствариле 8.289 странски државјани,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Над 18.500 граѓани влегле на граничниот премин Табановце, над 8.500 излегле од вчера од полноќ, до денеска до 10 часот, информираа денеска од МВР. И претпладнево има ферквенција на преминот. Loading… -Најголема фреквенција имало вчера во попладневните часови и во текот на ноќта, а сите ленти на ГП Табановце сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На граничниот премин Табановце викендов биле откриени патнички возила кои вршат меѓународен превоз на патници без соодветна документација. Loading… – На 03.12 и 04.12.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите кај пет патнички возила-комби, кои вршеле меѓународен превоз наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен државјанин на Србија баран од Интерпол вчера бил приведен на Граничниот премин Табановце. Loading… – На 16.11.2022 во 18.15 часот на Граничниот премин Табановце, од слобода бил лишен М.Г.(35) од Република Србија, затоа што при извршената проверка било констатирано дека бил на стоп листа на Интерпол, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во транзитно-прифатниот центар Табановце моментално има 13 мигранти, информираат денеска од Центарот за управување со кризи. Loading… Во периодот од 19.10 до 25.10 годинава не биле издадени проусници за влез во ТПЦ Табановце. Според информациите на Министерството за внатрешни работи за изминатиот период од 17.10.2022 година до 23.10.2022 година, дактилоскопираниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четири автобуси и едно патничко возило вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација, а биле откриени на Граничниот премин Табановце. Loading… – На 23, 24 и 25.10.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, при извршена дополнителнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и четиригодишен жител на Скопје вчера бил приведен на Граничниот премин Табановце. Loading… – На 17.10.2022 во 02.00 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници од Полициска станица Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север го привеле З.Љ.(24) од Скопје, затоа што при контрола било констатирано дека бројотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Седум превозници на патници биле откриени на Граничниот премин Табановце кои немале соодветна документација. Loading… – На 29.09.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите кај седум патнички возила, кои вршеле меѓународен превоз на патници, информираат од Министерството за внатрешниПрочитај повеќе