ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Шеесет и шестгодишен државјанин на Украина бил пронајден починат на паркинг место на Царинската испостава Табановце. Loading… – На 09.05.2024 околу 11.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на паркинг на царинска испостава Табановце, покрај товарното возило кое го управувал, бил пронајден починат И.К.(66) од Украина, информираат од СекторотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две лица, од Македонија и Пакистан, биле приведени вчера попладне под сомнение дека криумчареле кинески држјавни низ кумановско. Loading… – По преземени мерки и активности, на 29.04.2024 во 17.40 и во 18.20 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и деветгодишен грчки државјанин бил приведен вчера на Граничниот премин Табановце поради нудење поткуп. Loading… – На 29.04.2024 во 12.40 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода Д.К.(49) од Република Грција, поради сомнение за сторено кривично дело „давање поткуп“, информираат од Министерството за внатрешни работи.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишен кумановец пријавил дека бил физички нападнат на Граничниот премин Табановце. Loading… – На 27.03.2024 во 16.40 часот во СВР Куманово, Т.Ј.(33) од Куманово пријавил дека на Граничниот премин Табановце бил физички нападнат од М.В., информриаат од Секторот за внатрешни работи. Оттаму додаваат дека се преземаат мерки заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 696.518 патници преминале преку Граничниот премин Табановце во првите два месеци од годинава. Loading… Ова денеска го истакна  дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев кој ја посети Полициската станица Граничен Премин Табановце. Како што рече тој, во наведениот период на ГП Табановце извршена е селективна контрола наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Државјанин на Грузија бил приведен викендов на Граничниот премин Табановце, оти понудил мито од 20 евра. Loading… – На 09.03.2024 во 15.55 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во државата, полициски службеници го лишиле од слобода Р.Ш.(39) од Република Грузија поради сторено кривично дело нудење поткуп, информираат од МинистерствотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишник од Молдавија, баран преку Интерпол, бил приведен вчера на Граничниот премин Табановце. Loading… – На 28.02.2024 во 15.25 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода С.С.(26) од Република Молдавија затоа што при извршена пасошка контрола било констатирано дека евидирал со мерка „апси“ поПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мобилен тим спречи шверц на 3590 таблети трамадол откриени во личен багаж на еден патник при контрола на автобус на граничен премин Табановце. Loading…     – Во моментот кога автобусот е ставен на мобилен скенер, при што секој од патниците го извадија својот личен багаж надвор од автобусот, патникотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пет килограми сув кршен шафран биле запленети од царинарниците неделава на Граничниот премин Табановце од страна. Loading… – Во еден случај се запленети и 5 килограми сув кршен шафран ,,KIAM GOHAR” коишто царинските службеници на влез на Табановце ги открија при контрола на товарно моторно возило со македонски регистарски таблички,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Македонските граѓани кои немаат патни исправи со новото име на државата со придавката „Северна“ сепак може да влезат во Србија преку Граничниот премин Табановце. Loading… Утрово министерот за внатрешни работи Панче Тошковски го посети граничниот премин Табановце каде на лице место ја утврди фактичката состојба поврзана со преминувањето на границатаПрочитај повеќе