фудбал

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на ГФК Куманово утре од 16:00 часот на стадионот во Доброшане, го пречекуваат составот на ФК Фортуна во рамките на Третата фудбалска лига Север. Loading… Станува збор за првенствен натпревар кој е важен за кумановци да останат лидери во табелата и да можат да влезат во Втората лига одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Нови три бода впишаа фудбалерите на ГФК Куманово викендов на уште едно тешко гостување против екипата на БВК Коњаре. Loading… Ова беа важни поени во Третата лига север, бидејќи кумановци ја задржуваат лидерската позиција во табелата и се чекор поблиску до влез во Втора лига. Сепак натпреварот помина со инцидентиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со почеток во 15:00 часот на Градскиот стадион во Доброшане, ГФК Куманово утре го пречекува составот на ФК Еуромилк. Loading… Станува збор за дерби натревар, за кој управата на ГФК Куманово, ги повикува граѓаните да дојдат во што поголем број и да ги поддржат. – Дојдете на стадионот сега когаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Под закани и напади фудбалерите на Куманово го играле вчерашниот меч  против Шкендија Арачиново во Третата фудбалска лига. Loading… Мечот кој се играше во Сингелиќ, заврши со победа од 3:0 за домаќинот Шкендија, но кумановци реагираа преку соопштение дека оние кои требало да воведат ред, ги навредувале и напаѓале. НивнатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда и неговите навивачи од Куманово организираат бесплатен превоз за натпреваро Црвена Звезда – Зенит. Loading… Станува збор за пријателска средба на клубовите од Белград и Санкт Петербург, а сите кои се заинтересирани да го проследат во живо ќе добијат и бесплатни билети. – На секое детеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Карим Бензема во вторникот поднесе тужба за клевета против францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманин, кој минатата година изјави дека поранешната ѕвезда на Реал Мадрид има „озлогласени“ врски со Муслиманското братство. Loading… Дарманин, цврсто десничар со планови за француското претседателство, го критикуваше Бензема откако поранешниот напаѓач на Франција иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Куманово ја завршија полусезоната како лидери во табелата и со тоа се есенски шампион во Трета лига Север. Loading… Изминатиот викенд кумановци на домашен терен го совладаа составот на ФК Башкими Љуботен со 3:1 и ја задржаа лидерската позиција во својата група. Првиот гол за Куманово го дадеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Градски фудбалски клуб Куманово утре на домашен терен го пречекуваат составот на Башкими Љуботен. Loading… Станува збор за псоледно коло од есенскиот дел во Трета лига север. Евентуална победа на ГФК Куманово ќе му овозможи да остане зацврстен на лидерската позиција во табелата или т.н. есенски шампион. ОдПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Куманово впишаа нова победа изминатиот викенд, откако на домашен терен го совладаа ФК Бесва Влазрими со 2:0. Loading… По 70 минути без голови, мразот го скрши Петре Тасевски кој го донесе првиот погодок за Куманово, за да веќе во 83та минува со гол на Александар Савиќ клубот впишеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Градскиот фудбалски клуб Куманово утре на домашен терен го пречекуваат составот на ФК Беса Влазрими. Loading… Кумановци засега се лидери во табелата во Трета лига Север, а утрешната евентуална победа само ќе го зацврсти лидерското место. До крајот на првиот дел од сезоната остануваат уште три натпревари, аПрочитај повеќе