Филипини

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала го погоди вториот по големина остров на Филипините, Минданао, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Loading…   Ова ќе бидат клучните боишта во битката за Донбас   Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 60 километри, јавува Ројтерс. По земјотресот не беше издаденоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По наредба на филипинскиот претседател Родриго Дутерте, на Филипините уништени се над 20 запленети луксузни автомобили, во рамките на стратегијата против криминалот и корупцијата. Меѓу уништените автомобили се Поршеа, Јагуари, Мерцедеси и Корвети, додека на други локации уништени се уште 10 автомобили. Како наведува Ројтерс, ова е дел од стратегијатаПрочитај повеќе