Фајсал бин Фархан

Сподели со своите пријатели

Американскиот државен секретар Eнтони Блинкен оствари телефонски разговор со министерот за надворешни работи на Саудиска Арабија, принцот Фајсал бин Фархан, во кој ги осуди нападите на јеменското движење Хути врз трговски бродови во меѓународните води во Црвеното Море, соопшти Стејт департментот. Loading… Хутите поддржани од Иран влегоа во војната меѓуПрочитај повеќе