Ева Каила

Сподели со своите пријатели

Членот на Европскиот парламент Ева Каили минатиот понеделник го претстави новиот истражувачки центар за промовирање на блокчејн технологијата во Европската унија. Loading… На настанот присуствуваа водечки експерти и претставници од институциите на ЕУ и грчката влада, меѓу кои и претседателката на ЕП, Роберта Мецола. „Посетеноста беше огромна“, гордо објави КајлиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Апсењата поради наводна корупција во Европскиот парламент се „многу, многу загрижувачки“, рече високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел. Loading… Ирскиот министер за надворешни работи Сајмон Ковени рече дека наводите против четворицата се „многу штетни“. Меѓу уапсените е и потпретседателката на Европскиот парламент, Ева Каили –Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Грција го замрзна имотот на потпретседателката на Европскиот парламент, Ева Каила, поради истрага што беше покрената поради сомневања за корупција и перење пари во ЕП. Loading… Белгиското обвинителство покрена обвинение против четворица осомничени дека примале пари и подароци со цел да влијаат врз одлуките на Европскиот парламент во корист наПрочитај повеќе