енергетска криза

Сподели со своите пријатели

Руската енергетска компанија Газпром продолжи да испорачува гас за Европа преку Украина во понеделникот, објави Ројтерс. Loading… Потсетуваме дека во текот на изминатите две недели, Германија, најголемата европска економија, го суспендираше новиот гасовод од Русија, најави планови за изградба на пристаниште за суперладен гас од други земји и ја зголемиПрочитај повеќе