емернија

Сподели со своите пријатели

Поранешен висок функционер на администрацијата на етничките Ерменци во Нагорно-Карабах во средата рече дека речиси 100 луѓе се убиени, а стотици други се ранети во отцепениот регион откако Азербејџан започна, како што рече, „голема војна“. Loading… – Ова е голема војна. Азербејџан започна целосна операција – изјави за Ројтерс одПрочитај повеќе