Џеј Ди Венс

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека го избрал својот потпретседател и посочи дека тој ќе се појави со него на првата претседателска дебата во четврток, кога ќе се соочи со актуелниот претседател Џозеф Бајден. Loading… Во интервју за NBC News за време на неговиот престој во Филаделфија, на прашањетоПрочитај повеќе