Џанг Ханхуи

Сподели со своите пријатели

Епидемиолошката ситуација во Кина останува под контрола и во опсегот на предвидувањата, а на повидок е крајот на пандемијата на Ковид-19, изјави кинескиот амбасадор во Русија Џанг Ханхуи во интервју за ТАСС. Loading… „Судејќи според развојот на епидемиолошката ситуација во Кина, може да се заклучи дека таа отсекогаш била предвидливаПрочитај повеќе