Дорин Ресин

Сподели со своите пријатели

Молдавската претседателка Маја Санду во петокот назначи нов премиер за да ја задржи земјата на европскиот пат. Loading… Претходно, Наталија Гаврилита објави дека се повлекува од оваа функција, со што се сруши целата влада. Актуелен советник Нов премиер треба да биде Дорин Ресин, истакнат проевропски политичар и актуелен советник заПрочитај повеќе