Дејвид Волфсон

Сподели со своите пријатели

Британскиот министер за правда Дејвид Волфсон поднесе оставка поради скандалот со забавите во седиштето на Владата и прекршувањето на прописите за затворање за време на блокадата воведена поради Ковид-19, соопшти портпаролот на кабинетот на премиерот. Loading… Оставката дојде откако премиерот Борис Џонсон и министерот Риши Сунак беа казнети поради присуствоПрочитај повеќе