Чак Грасли

Сподели со своите пријатели

Републиканскиот сенатор Чак Грасли објави документ од доушник на ФБИ, во кој се наведува дека украински олигарх платил 10 милиони долари на американскиот претседател Џо Бајден и неговиот син Хантер. Loading… Во 2016 година, сопственикот на гасната компанија „Буризма холдингс“ Никола Злочевски на доушник на Федералното истражно биро дека билПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Републиканецот Чак Грасли (89), сенатор од Ајова од 1981 година, го освои осмиот мандат во вторникот, објавија NBC и CBS. Loading… Тој се соочи со најтесната трка во последните 42 години, против демократот и поранешен врвен воен офицер Мајкл Франкен. Чак Грасли на крајот на новиот мандат ќе има 95Прочитај повеќе