Брис Олигуи Нгуема

Сподели со своите пријатели

Четири месеци по соборувањето на династијата Бонго од децениското владеење во Габон богат со нафта, воената хунта на генералот Брис Олигуи Нгуема објави дека следните избори ќе се одржат во август 2025 година, пренесоа агенциите. Loading… „Август 2025: Избори и крај на транзицијата“, објави портпаролот на воените власти во живоПрочитај повеќе