Бремен

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократите на германскиот канцелар Олаф Шолц победија на изборите во неделата во Бремен, најмалата сојузна покраина, што може да ѝ даде умерен поттик на партијата на левиот центар, која се соочува со пад на популарноста на национално ниво, пренесува Хина. Loading… Тоа упориште на Социјалдемократската партија (СПД) е првата сојузнаПрочитај повеќе