Боко Харам

Сподели со своите пријатели

Во воздушната операција против Боко Харам во Нигерија, убиени се најмалку 40 членови на терористичката организација, меѓу кои наводно двајца врвни водачи. Loading… Во провинцијата Нигер е извршена воздушна операција против Боко Харам, објави денеска Anadolu Agency, повикувајќи се на локалните медиуми. Меѓу 40-те убиени се двајца водачи на БокоПрочитај повеќе