Бјорн Арилд Грам

Сподели со своите пријатели

Норвешка доцна синоќа потврди дека ќе испрати тенкови Леопард 2 во Украина, јавува Би-Би-Си. Loading… Министерот за одбрана Бјорн Арилд Грам рече дека ќе испрати тенкови, но не го прецизираше бројот. Норвешките медиуми јавуваат дека Норвешка размислува да испрати осум од 36-те тенкови Леопард што ги има. Во меѓувреме воПрочитај повеќе