Бил Клинтон

Сподели со своите пријатели

Осудениот педофил Џефри Епштајн на една од неговите наводни жртви ѝ рекол дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон „сака млади“ девојки, откриваат низа судски документи на Епштајн. Loading… Клинтон е само едно од познатите имиња споменати во злогласните досиеја, а неговата улога во мрачната империја на Епштајн не е разјаснета.Прочитај повеќе

Џефри Епштајн

Сподели со своите пријатели

Доцна синоќа беа објавени стотици страници незапечатени документи од тужбата во која е вмешан милијардерот педофил Џефри Епштајн. Loading… Станува збор за првиот сет на документи кои ќе бидат објавени според судската наредба од 18 декември, а се очекува да ги има во наредните недели, пренесува Index.hr. Американски судија наредиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон изјави дека уште во 2011 година знаел дека е „само прашање на време“ кога Владимир Путин ќе ја нападне Украина. Loading… Клинтон изјави дека тоа го сфатил по дискусијата со рускиот претседател во Давос, Швајцарија, пренесе „Гардијан“. За време на состанокот, рече тој, Путин гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон изјави дека жали за неговата улога да ја убеди Украина да се откаже од своето нуклеарно оружје. Loading… „Се чувствувам лично одговорен што ги натерав да се согласат да се откажат од своето нуклеарно оружје. И никој од нив не верува дека Русија би гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон во средата објави дека бил позитивен на тестот за коронавирус и дека има благи симптоми. Loading… „Благодарен сум што бев вакциниран, поради што имам само благи симптоми“, напиша тој на Твитер, пренесе Ројтерс. Бил Клинтон беше претседател на Соединетите Американски Држави од 1993 до 2001Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во овие моменти по смртта на британската кралица Елизабета Втора пристигнуваат многубројни пораки од високи сегашни и поранешни функционери. Loading… Еден од првите што се збогуваше беше поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Бил Блинтон. „За време на нејзиното извонредно 70-годишно владеење, таа ја водеше Британија низ трансформации со непрекинатаПрочитај повеќе