Бил Барнс

Сподели со своите пријатели

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Бил Барнс беше во ненајавена посета на Саудиска Арабија, изразувајќи ја фрустрацијата на Вашингтон поради неодамнешното зближување на Ријад со Иран, јавува Анадолија. Loading… Барнс му рекол на саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман дека САД се шокирани од зближувањето на Ријад со ИранПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на ЦИА Бил Барнс отпатувал во Киев пред почетокот на руската инвазија на Украина за да го извести украинскиот претседател Володимир Зеленски дека Русија планира да го убие, се вели во книгата на Крис Випл. Loading… Во својата претстојна книга „Борбата на неговиот живот: внатре во Белата куќа наПрочитај повеќе